| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Frequency | 5.9 GHz |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Gain | 13 dB |
| Noise Figure | 1 dB |
| Nominal Supply Current | 10 mA |
| RF Type | 802.11 a/n |
| Operating Frequency | 4.9 GHz to 5.9 GHz |
| Operating Supply Current | 10 mA |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Supply Voltage | 5 V |
| Min Supply Voltage | 2.8 V |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2636
Distributors
pcbx
Unit Price$0.61299
Ext.Price$0.61299
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.61299 | $0.61299 |
| 10 | $0.52664 | $5.26640 |
| 25 | $0.49586 | $12.39650 |
| 50 | $0.47445 | $23.72250 |
| 100 | $0.45397 | $45.39700 |
| 300 | $0.43027 | $129.08100 |
| 500 | $0.40780 | $203.90000 |
| 1000 | $0.35223 | $352.23000 |
| 3000 | $0.30863 | $925.89000 |
| 5000 | $0.29580 | $1479.00000 |
